29 05 2011

HZ.ADEM(A.S.), ÖNCESİ ve SONRASI EK-1(İLK İNSANLIK İDDİALARI)

İnsana benzeyen, içgüdüleriyle yaşayanlar kan döküp fesat çıkarıyolarsa aynısını, insanlar günümüze kadar ve günümüzde de yapmaktadırlar ve aynı ifadeler günümüzdeki insanlar için de kullanılmaktadır(araf/74, bakara/84-85). Kan döküp, fesat çıkarmaları gelişmemiş oldukarını, içgüdüleriyle hareket ettiklerini göstermez;  tam tersine gelişmiş olduklarını gösterir. Hayvanlar fesat çıkarıp kan dökmezler fosil kalıntılarına bakılırsa halifelik mevzusunun hayvanlar aleminde sayısız kere gerçekleştiğini görebiliriz. Bir canlı türünün nesli yok olur ve aynı canlının başka bir türü gelir ve melekler buna itiraz etmezler. Hayvanlar ihtiyaçları için kan dökerler( açlık ve kendini müdafaa) fesat çıkarmazlar, demek ki insanların fesat çıkarmaları kan dökmeleri gelişmiş olduklarının bir göstergesi.

Çok eski insan kalıntılarına baktığımızda onların hayal edemeyeceğimiz şekilde oldukça gelişmiş olduklarını yine görebiliriz(Hz.Adem(A.S.) dan önceki insanlar).

İnsanlar vardı ama insanlık yoktu Hz.Adem(A.S.) ile ilk insanlık ortaya çıktı dersek, Hz.Adem(A.S.) ın iki oğlu Habil ve Kabil'in kıssalarını hatırlamamız gerekir ki görebildiğimiz ilk cinayet, ilk insanlık dışı hareket diyebiliriz buna(5:27) günümüzdeki cinayet sebeplerine bakarsak bu sebep bile masum kalır.

Sizi yarattık, sonra size biçim verdik, sonra da meleklere: "Âdem'e secde edin" dedik; hepsi secde ettiler, yalnız İblis, secde edenlerden olmadı(Araf/11)

Bütün insanlar Hz.Adem(A.S.)dan gelir, başka insanlar içerisinden halife seçilmemiştir. Siz hitabı bütün insanlara gelir, Ben-i Adem hitabı da aynı şekilde bütün insanlara gelir.

60
0
0
Yorum Yaz